♥ Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov ♥

Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov

Milí Proximeeťáci,

Zaujal vás náš minulý newsletter o potravinách, ktoré majú povesť afrodiziák? Potom vás určite zaujmú aj tri konkrétne recepty, ktoré si môžete pripraviť na základe týchto potravín. Nechajte sa zlákať a pripravte si stimulujúci zázvorový džús, chutnú penu z lososa a avokáda, či broskyne v čokoláde, zvané Venušine prsníky. Dobrú chuť!


Zázvorový džús


1 Koreň zázvoru
2 polievkové lyžice práškového cukru
1 tyčinka vanilky
1 citrón
5 mätový list
50 centilitrov ananásového džúsu

Umyte zázvorový koreň, olúpte ho, pokrájajte na malé kúsky a rozmixujte. Pridajte vodu a zmes preceďte. V džbáne rozmiešajte zázvor, ananásový džús, cukor, citrónovú šťavu, vanilku a mätu. Ak je džús príliš hustý, rozrieďte trochou vody. Ozdobte plátkom citróna.

Avokádová pena s údeným lososom


2 veľké avokáda
1/2 citróna
4 veľké plátky údeného lososa
3 polievkovej lyžice nízkotučnej smotany
kôpor
soľ, korenie

Prekrojte každé avokádo na polovice. Odstráňte z nich jadro. Lyžicou vyberte dužinu, kôru uchovate v celosti a odložte. Dužinu avokáda vložte do mixéra, pokvapkajte citrónovou šťavou, pridajte 2 plátky lososa pokrájané na tenké pásiky. Všetko rozmixujte. Nakoniec vmiešajte smotanu, štipku soli, kôpor a čierne korenie. Zmesou naplňte avokádové škrupiny a odložte ich na 15 mn do chladničky. Ozdobte pásikmi lososa.

Venušine prsníky v čokoláde


2 broskyne
100 g práškového cukru
15 cl malinového sirupu
80 g horkej čokolády
80 g mliečnej čokolády
10 cl hustej smotany
1 kávová lyžička vanilkového cukru
1 polievková lyžica rumu
štipka škorice
štipka mletého čierneho korenia
sušené ovocie na ozdobenie

V malom hrnci dajte zovrieť 50 cl vody s malinovým sirupom a práškovým cukrom. Na slabom ohni nechajte povariť 3 minúty. Do zmesi ponorte broskyne, potom hrniec zložte zo sporáka, zakryte utierkou a vekom. Nechajte odpočinúť 1 h

Nastrúhate oba druhy čokolády do misy ponorenej vo vodnom kúpeli. Pridajte smotanu. Počkajte, kým sa čokoláda rozpustí a do hladka vymiešajte. Do čokoládovej zmesi následne vmiešajte vanilku, škoricu a korenie. Zmes musí byť hladká a krémová. Nakoniec vmiešajte rum.

Čokoládovú zmes nalejte do dvoch tanierov. Broskyne odkvapkajte, olúpte a položte do stredu tanierov. Do stredu každej broskyne položte mandľu, pistáciu či iné sušené ovocie.

REGISTRÁCIA ZDARMA
E-mailová adresa

Želaný login

Zvoľte si heslo

Si

hľadáš

Tvoj dátum narodenia


FacebookTwitter

1486