♥ Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov ♥

Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov

Ako chutí vášeň


Leto je za nami, počasie sa schladilo, ako uchovať horúcu vášeň leta? V lete ste zvádzali partnerov na pláži, čo keby ste teraz vzbudili vášeň pochúťkami, ktoré vraj navyše prebúdzajú sexuálnu túžbu? V dnešnom newslettri vám predstavíme tri potraviny, ktoré v tomto smere zaručene fungujú.


Zázvor

Zázvor je známy najmä milovníkom japonskej kuchyne a má reputáciu osvedčeného afrodiziaka. Jeho pôvod treba hľadať v južnej Indii a Číne, kde jeho lokálny názov znamená "v tvare jeleních parohov". Dnes sa však pestuje vo všetkých teplých oblastiach planéty. Práve jeho rôzny pôvod mu dodáva typické vlastnosti: jamajský zázvor je uznávaný pre svoju jedinečnú arómu a konzumuje sa čerstvý, ochutí napríklad rôzne nápoje. Austrálsky zázvor sa zase najčastejšie používa na výrobu cukroviniek.
Zázvor nie je však len afrodiziakum, má iné priaznivé účinky. Je bohatý na škrob, obsahuje tiež proteíny a lipidy. Je ideálny na trávenie. Niektorí lekári ho odporúčajú ľuďom, ktorí zle znášajú cestovanie v dopravných prostriedkoch, či dokonca tehotným ženám proti nutkaniu na vracanie. Účinkuje vraj tiež pri bolesti zubov a chronických bronchitídach.photo : Simon Aubry

Čokoláda

52% britských žien je presvedčených, že konzumovať čokoládu je väčšou slasťou ako milovanie, vyplýva to zo štúdie 1.500 Britiek, ktoré odpovedali na anketu výrobcu Cadbury. Podľa týchto dám, jeden z argumentov v prospech čokolády v porovnaní so sexom je, že " čokoláda nikdy nesklame".
Naopak, 87% mužov dáva prednosť sexu pred čokoládou. Čokoláda vraj vylepšuje náladu až 66% žien a 57% mužom.
Čokoláda však nemusí vášni len konkurovať, môže byť aj jej spojencom. Čierna čokoláda totiž v sebe ukrýva 1,2mg na 100g Fenyletylamín; látku podobnú amfetamínom, ktorých psychostimulačné účinky sú dobre známe.


Avokádo

V južnej Amerike je avokádovník nazývaný « semenníkový strom ». Tento názov nepochádza len z fyzickej podoby týchto plodov s mužskými semenníkmi, ale tiež z faktu, že avokáda rastú v pároch. Aztékovia považovali toto ovocie za skutočný sexuálny stimulátor. Avokádo bolo dokonca v ľudskej mysli tak úzko späté s erotikou, že španielski mnísi zakázali pestovať toto ovocie v záhradách kláštorov. Dnes už našťastie konzumácia avokáda nie je obmedzená! Čo keby ste si ho práve dnes naservírovali ako predjedlo, ochutené pár kvapkami olivového oleja, aby vám vdýchlo svoju moc…


Zdroj: Femme Actuelle
Preklad a úprava textu: E. Aubry

REGISTRÁCIA ZDARMA
E-mailová adresa

Želaný login

Zvoľte si heslo

Si

hľadáš

Tvoj dátum narodenia


FacebookTwitter

1486