♥ Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov ♥

Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov

Jesenná nostalgia: Ako prekonať sklamanie v láske

Melanchólia jesenných dní niekedy ťažko dolieha na tých, ktorí prekonávajú alebo prekonali sklamanie v láske. Neprepadnite však smútku a nostalgii, niekedy rozchod s partnerom môže byť začiatkom nového života. A možno oveľa kvalitnejšieho vzťahu.

Sklamanie v láske pozná každý

Opustiť niekoho, koho sme milovali či naopak, ľudovo povedané, « dostať kopačky », je súčasťou života. Najbolestnejšie je často sklamanie z prvej lásky a to práve preto, že to bola tá prvá a tiež preto, že prvá láska spravidla nemá dlhé trvanie! Avšak aj zrelšie páry sa často rozchádzajú. Ako sa vyrovnať s touto traumou? Rozchod bolí, hlavne pre toho, kto bol opustený. Nasleduje ho dlhá a bolestivá cesta k vyliečeniu.

Bolesť zo sklamania sa nedá obísť

Sklamanie v láske bolí, to je fakt, ktorý sa nedá poprieť, a táto intenzívna bolesť sa nedá vymazať zo dňa na deň. Vyliečiť ju môže len čas: od troch do šiestich mesiacov, ak ostatné aspekty vášho života zostanú stabilné (práca, priatelia, deti, tie vás držia v rytme každodenného života). Môže však trvať až dva či tri roky, ak ranu jatria aj ďalšie, pridružené problémy. Je zbytočné hľadať útechu v antidepresívach, v alkohole, či vrhnúť sa vzťahu s prvým, kto príde : strach či snaha poprieť svoje utrpenie nikam nevedú. Naopak, ešte posilňujú závislosť na bývalom partnerovi.

Štyri etapy hojenia rán

Prvá reakcia, keď vám partner oznámi, že vás opúšťa, je ohromný psychický šok, nedokážete uveriť, že je to pravda, zdá sa vám, že sa vám rúca celý svet. Je to etapa popierania reality. Keď postupne začínate chápať, že rozchod je definitívny a reálny, prichádza hnev a pocit viny: pýtate sa, nie som za rozchod zodpovedný/á? Môžem partnera ešte získať späť? Nasledujú pokusy znovu si získať stratenú lásku partnera, zmeny nálady, od hnevu až po plač, ktoré nakoniec vedú k depresii. Táto etapa môže trvať dlho, a niekedy sa nám zdá, že nikdy neskončí, ak máte pocit, že je pre vás neúnosná, neváhajte vyhľadať pomoc psychológa.
Čas je najlepším liekom na sklamanie v láske. Pomaly organizujete svoj nový život, bez bývalého partnera, až nakoniec hnev a smútok jedného dňa zmiznú a stratu akceptujete.photo : Simon Aubry

Nedajte sa pohltiť nostalgiou

Popieranie, hnev, depresia, akceptácia : ak nechcete, aby tieto etapy trvali pridlho, tu je niekoľko rád.
Neprepadnite nostalgii. Vyhnite sa piesňam, či miestam, ktoré vám pripomínajú šťastné chvíle s vašim bývalým partnerom. Ak vám predsa prídu na myseľ spomienky na neho/ňu, skúste ich odohnať, hoci zo začiatku to bude ťažké. Príde však chvíľa, keď sa znovu stanete pánom/paňou svojho života.
Môžete si napríklad urobiť zoznam vecí, ktoré vám na partnerovi vadili, či aktívne využívať voľný čas, ktorého máte zrazu oveľa viac. Prečo sa nezačať venovať niečomu, o čom ste snívali od detstva alebo dlho zanedbávali. Uvidíte akú radosť vám to prinesie….

Uvoľnite miesto novej láske

Niektorí ľudia dokážu vyliečiť sklamanie v láske tak, že svoju energiu investujú do umeleckej tvorby či humanitárnej činnosti. Avšak pre väčšinu smrteľníkov, najlepším liekom na sklamanie z lásky je nová láska! Tá príde u skôr či neskôr, keď sa stará rana zahojí …

Zdroj : femmeactuelle.fr

REGISTRÁCIA ZDARMA
E-mailová adresa

Želaný login

Zvoľte si heslo

Si

hľadáš

Tvoj dátum narodenia


FacebookTwitter

1486