♥ Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov ♥

Bezplatná zoznamka a chat pre Čechov a Slovákov

Tajomstvo šťastných párov...

J. Gottman a N. Silver analyzovali niekoľko párov, aby objavili tajomstvo ich šťastného partnerského spolužitia.

Hlavné zistenie je nasledovné: toto tajomstvo spočíva v spoločne zdieľaných okamihoch šťastia, v radosti zo spoločne strávených chvíľ a nie v absencii konfliktov, ako sa často mylne domnievame.
Aj partneri, ktorí sa neustále hádajú napríklad o príliš dotieravej svokre bez toho, aby sa niekedy zhodli na riešení problému, môžu byť spolu nesmierne šťastní!

Šťastní partneri sú tí, ktorí si vzájomne robia radosť. Odmenou za pozitívne gesto jedného partnera je pozitívne gesto druhého partnera, pravidlom je úsmev za úsmev! Odpoveďou na každý pozitívny čin je radosť, pochvala, poďakovanie. Táto obojstrannosť vytvára veľmi priaznivú dynamiku vzťahu.


photo : Simon Aubry

Inak povedané, v partnerskej rovnici množstvo pozitív musí prevýšiť množstvo negatív. Ak sa snažíte prinášať do vzťahu pozitívne podnety, lásku, priateľstvo, ak sa viete spolu smiať, ľahko zvíťazíte nad spormi, a to aj závažnými.
Naopak, ak tieto pozitívne podnety v partnerstve chýbajú, aj tá najmenšia výmena názorov môže prerásť do závažného konfliktu, pretože vám chýba dostatočná zásoba spoločného šťastia, ktorá by vám pomohla čeliť tejto skúške.

Koniec koncov, ponúkaný recept na šťastie nie je až taký náročný: čo keby ste sa namiesto lámania si hlavy nad problémami zamerali na to, čo vám vzájomne prináša radosť? Čo keby ste sa miesto snahy obmedziť hádky zamerali na budovanie spoločného šťastia? Táto metóda je účinná a zároveň príjemná!

REGISTRÁCIA ZDARMA
E-mailová adresa

Želaný login

Zvoľte si heslo

Si

hľadáš

Tvoj dátum narodenia


FacebookTwitter

1486